Upravit stránku

Epifany není pouze o prvotřídních zákuscích a hezkém prostředí, které se tu snažíme vytvořit, ale i o kvalitní kávě, protože ta neodmyslitelně ke sladkému patří.

Jana Novotná, majitelka

Kvalita až na prvním místě

Na obou našich pobočkách máme kávu pouze výběrovou, 100% Arabicu. Pěstuje se v ideálních klimatických podmínkách a vyznačuje se výraznou chutí, aroma a malým výskytem defektních zrn. Unikátní chuť je výsledkem mnoha faktorů, jako je dlouhá doba zrání, pečlivý ruční sběr zralých plodů a péče při zpracovávání zrn.

Vzhledem k celkové udržitelnosti kávového průmyslu a zejména etice samotného prodeje, se čím dál častěji uvádí i jméno farmáře nebo název farmy, odkud konkrétní káva přesně pochází. Za výběrovou kávou se totiž často skrývá příběh samotného producenta nebo celé jeho rodiny, což je nám velmi sympatické.

salek kvalitni kavy.jpg
barista s kavou.jpg

Základ je vždy ve správném výběru pražírny 

Nejdéle spolupracujeme s českými pražírnami Candycane coffee a Fathers coffee roastery. Obě tyto pražírny u nás můžete střídavě ochutnat především na espressu. Filtrovanou kávu u nás připravujeme ve dvou formách:

  • ručně-Hario V60
  • strojově-batch brew

Kávu na filtr vybíráme jak z Čech, tak z celé Evropy. Rádi podporujeme i malé zahraniční pražírny, který svou práci dělají se stejnou láskou jako my. Zrnkovou kávu na domácí přípravu u nás můžete vždy zakoupit v baleních okolo 300g.

NALAĎTE SE NA SPRÁVNOU KÁVU